Frézování a vložkování komínů pevné palivo

Techologie frézování komínů se používá při rekontrukci stávajích komínových průduchů – zvětšení průřezu komínového průduchu pro jeho následné vyvložkování komínovou vložkou. Tuto technologii používáme již několik let a za tuto dobu máme za sebou tisíce vyfrézovaných komínů.

Pro vložkování komínů pro spotřebiče na tuhá paliva (kotle pro UT vytápění, krbové vložky, krbová kamna a další spotřebiče na tuhá paliva) musí komínový průduch mít odpovídající průřez. V případě,že průřez stávajícího komínového průduchu neodpovídá vybranému typu spotřebiče, je nutné tento průduch zvětšit na odpovídající průřez pro instalaci nové komínové vložky provést frézování komínu. Pro tyto druhy spotřebičů paliv na tuhá paliva používáme komínové vložky z korozivzdorné oceli – nerez tl. 1 mm.

Podmínky pro frézování komínů:

  • frézování provádí zaměstnanci, kteří jsou pro tuto činnost proškoleni
  • tuto techologii lze použít u komínů, které jsou v dobrém technickém stavu (komín musí být průchozí a cihly komínového zdiva se nesmějí uvolňovat) a musí splňovat podmínky ČSN 734201
  • provádíme frézování uhýbaných komínů
  • minimálním průřez komína je 90 mm

Po provedení frézování komínů je komínový průduch připraven pro následné vyvložkování komínovou vložkou potřebné dimenze a tím dojde k prodloužení životnosti komínu a celé stavby.

V případě, že máte o frézování a vložkování komínů na pevné palivo zájem, jsme schopni Vám zpracovat položkový nabídkový rozpočet na základě návštěvy naším technikem. 

Před instalací spotřebiče na pevné palivo, doporučujeme poradit se s kominíkem nebo revizním technikem.

Proto neváhejte a kontaktujte nás.

Mezi naše zákazníky patří

Služby

Máte zájem o naše služby?

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my se Vám brzy ozveme.
Pokud nechcete psát, zavolejte! Jsme Vám k dispozici...

777 713 291

Spolupracujeme